Zeka Oyunları

Zeka Oyunları Nelerdir ve Nasıl Oynanır?

Zeka Oyunları Çeşitleri

Oynamasını bilmeyen bir çocuk hiçbir zaman düşünmesini öğrenmeyecek olan bir büyüktür. Diyerek yazımıza başlayalım. Zeka oyunları çocuklar için hafıza gelişmelerine büyük oranda katkı sağlamaktadır. Özellikle 6-12 yaşlar arasındaki çocuklar için bu oyunlar çok önemlidir. Çocukların gelişiminde katkıda bulunanzeka oyunları onların konuşma iletişim kurma gibi özelliklerini de geliştirmektedir.  Satranç, sudoku, patika, çit gibi oyunlar çocuklarınızın gelişmesine yardımcı olacaktır. Çocuklarınızı internet oyunlarını oynaması yerine bu tür zeka geliştirici oyunları satın alarak vermeniz çocuğunuzun büyümesine ve daha hızlı iletişim kurmasına yardımcı olmayı başarabilirsiniz. İnternet oyunları ortamları çocukların gelişimi için olumsuz örnekler doğurabilecek niteliktedirler. Özellikle küçük çocukları üzerinde büyük etkiler ve kalıcı hasarlar bırakıyorlar. Evinize internet alırken bile çocuklarınızı internet oyunları ortamlarından uzak tutmanızı tavsiye ediyoruz.

#
Casino Sitesi
Üyelik Bonusu
Puan
Siteye Git
1
1500TL %100
5.0⭐
2
5000 TL %50
4.8⭐
3
1500 TL %100
4.8⭐
4
1500 TL %200
4.6⭐
5
600 TL %100
4.5⭐
6
1500 TL %100
4.3⭐
7
600 TL %100
4.1⭐
8
3000TL %100
4.0⭐
9
1000 TL %100
3.8⭐
10
365 TL %50
3.8⭐

Neden Zeka Oyunları?

Zeka oyunları çocuklarınızın büyümesinde ve gelişmesinde büyük oranda katkı sağlıyor. İleride okula başlayacak olan çocuklarınız derslerinde daha başarı olabilmeleri için öncesinde zeka oyunları oynatarak başarılı olabilmeleri için bir adım atabilirsiniz. Bilimsel olarak kanıtlanan zeka oyunları genellikle matematik işlemleri üzerinde çocuklarınızın daha hızlı işlem yapabilme olanakları sağlıyor. Matematik demişken çocuklarınızı okula göndermeden önce kendilerine kısa bir hazırlık yapmanızda fayda var. Çocuklar oyun oynamayı çok sever. Bu yüzden onlara dersleri oyun üzerinden vermeniz daha yararlı olacaktır. örnek olarak sayı bulmaca dediğimiz strateji oyunlarından olan ve zeka oyunları içerisinde kapsayan bu oyun çocuklarınızın sayıları daha hızlı ve oyun halinde öğrenmesine katkıda bulunacaktır.

Zeka Oyunları Nelerdir
Zeka Oyunları Nelerdir

Zeka Oyunların Yaş Aralıkları Nedir?

Zeka oyunları için belli bir yaş aralığı bulunmamaktadır. Her türlü yaş aralığındaki kişiler zeka oyunlarını oynayabilir. Fakat çocuklarınızın gelişiminde ileriye dönük olarak çevreyi daha farklı bir görüş açısından bakabilmeleri açısından bu tür oyunlar 6-12 yaş arası çocuklar için gereklidir. Günümüzde yaş sorunu olmadan isteyen ve dileyen herkes istediği gibi zeka oyunu oynayabilir. Teknolojinin de gelişmesiyle birlikte istediğiniz yerde mobil cihazınız sayesinde herhangi bir zeka oyunu uygulaması kurarak oynayabilirsiniz. Ama şu konuya özellikle dikkat etmeniz gerekiyor. Çocuklarınızı küçük yaşlarda teknoloji kurbanı yapmayın. Özellikle cep telefonu tabletler gibi teknoloji araçlarını mümkün oluncaya kadar uzak tutmaya çalışın. Bunlar çocuklarınızın gelişmesinde yarar sağlamaz aksine zarar vermektedir.

Siteye Kaydol

Önerilen Zeka Oyunları Hangileri?

Günümüzde zeka oyunları kategorisinde yer alan pek çok zeka oyunları mevcuttur. Şuan genç kısımlar için mobil uygulama olarak geliştiren ve zekayı baya bir zorlayan değişik, kaliteli uygulamalar mevcuttur. Bu uygulamalar sayesinde istediğiniz yerde zeka oyunlarının birini açarak oynayabilirsiniz. Küçük yaş aralıktaki çocuklar için alışveriş merkezlerinde bulunan çocuklar için özel bölümlerden oyuncakları satın alarak çocuklarınız gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz. Akıl oyunları olarak sizlere tavsiye edeceğimiz oyunlar şunlardır; Sudoku ( Ücretsiz oynamak için https://www.websudoku.com/ sitesini yada slot siteleri olarak https://www.antalyakongresi.com/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz), Bölgesel sudoku, Sihirli piramit, ABC bağlamaca, Patika, Apartmanlar, Çit ve en önemli zeka oyunlarından bir tanesi olan satranç oyunudur.

Siteye Kaydol
Scroll to top